גז טבעי

FinePro שמה לה למטרה להנגיש את השימוש בגז טבעי לכלל ענפי התעשייה במשק הישראלי.

אנו מספקים ללקוחותינו את המעטפת המלאה הנדרשת להקמת מערכות גז טבעי ולתחזוקתן השוטפת.

במסגרת השירותים שאנו מציעים:

 • הסבה לגז טבעי – הסבת מערכות תעשייתיות לשימוש בגז טבעי.
 • תדלוק בגז טבעי – אספקת גז טבעי והקמת תחנות תדלוק בגז טבעי.
 • CNG (Compressed Natural Gas) – אספקת גז טבעי דחוס במכולות ייעודיות. CNG מייצר פחות נזק סביבתי ולכן הוא נחשב לאחד ממקורות האנרגיה הנקיים ביותר שזמינים כיום.
 • אחסון גז טבעי – תכנון וייצור מערכי אחסון לגז טבעי אשר חיוני לביטחון ויציבות באספקת הגז. באמצעותו נוכל להבטיח אספקה רציפה ויציבה של גז בכל התנאים ולאורך כל ימות השנה.
 • הובלת גז טבעי – שינוע גז טבעי דחוס והולכת גז טבעי בצנרת.
 • מימן – תכנון ואספקת מערכות אחסון ודחיסה למימן ("דלק העתיד"). מימן הוא מקור אנרגיה זמין ביותר, ידידותי לסביבה וקל לאחסון ולהובלה.
 • LNG – תכנון ואספקת מערכות דחיסה והובלת גז טבעי נוזלי (Liquified Natural Gas). באמצעות קירור הגז וכיווצו יאפשרו אספקת גז בכמות גדולה וזולה יותר.

קוגנרציה

אנחנו ב FinePro מאמינים שהתייעלות אנרגטית היא המפתח לשיפור איכות חיינו באמצעות שיפור איכות הסביבה, ייעול המשאבים הידידותיים העומדים לרשותנו ושדרוג הטכנולוגיות והתשתיות בהתאמה.

טכנולוגית קוגנרציה (CHP – Combined Heat & Power) היא דוגמה מובהקת לכך. באמצעות טכנולוגיה זו, אנו מפיקים אנרגיה תרמית במסגרת תהליך ייצור החשמל. במקום לפזר את החום העודף על ידי מערכות קירור כפי שהיה נהוג בעבר, אנו מתעלים את החום העודף לייצור אנרגיה תרמית הזמינה לנו לשימושים שונים.

FinePro מספקת פתרונות קוגנרציה קבועים וניידים: טורבינות, גנרטורים ותחנות כוח קטנות מופעלות גז טבעי.

תחנות הקוגנרציה הניידות שלנו מספקות חשמל Off Grid בהיקף של 1-100 מגה וואט (MW).

מערכות מיזוג וחימום מים בגז טבעי

חימום בגז טבעי הוא זול ואפקטיבי יותר. המערכות ש FineProמציעה ללקוחותיה הן ייחודיות ויעילות יותר מאשר המערכות הסטנדרטיות המוצעות בשוק.

מדובר במערכות עם מקדם אחזקה נמוך ביותר, והתייעלות אנרגטית של 80% בהשוואה למערכות קונבנציונאליות דומות. המערכות שלנו יודעות לייצר בו זמנית קירור וחימום באותה עלות אנרגטית.

טעינת רכבים חשמליים

מהפכת המנוע החשמלי שפוקדת את שוק הרכב העולמי כבר בעיצומה. תהליך זה עתיד להוביל לסטנדרטיזציה של המנוע החשמלי שיחליף את מנועי הבנזין והדיזל. מעבר ליתרון העצום של שימוש באנרגיה ירוקה, טעינה חשמלית מובילה להתייעלות פיננסית; צמצום בעליות השימוש השוטפות, צמצום בעלויות התחזוקה והטבות מס אטרקטיביות.

 • אספקת מטענים לרכבים חשמליים AC/DC
  תכנון מערכי טעינה לארגונים ולחברות המשתמשות ברכבים חשמליים.
  הסבת רכבים ומשאיות ממנועים קונבנציונאליים למנועי חשמל.

Off Grid / אגירת אנרגיה / ESS BESS

אנו מספקים פתרונות מחוץ לרשת (Off-Grid) לייצור ואגירת חשמל. אנו מתמחים בפיתוח, הקמה ותחזוקה של מערכת ייצור ואגירת אנרגיה באזורים ובתנאים מאתגרים המאופיינים בתשתיות מאתגרות, לא מפותחות ו/או בלתי נגישות. ביכולתנו לתכנן, לייצר ולספק מערכות אגירת חשמל בגדלים שונים בין 100KW ל 5MW.

מימן

מימן מתגלה כחלופה רב-תכליתית ובת-קיימא לדלקים מאובנים וגז טבעי, עם פוטנציאל משמעותי לשנות את נוף האנרגיה העתידי. על ידי רתימת המימן כמוביל אנרגיה נקייה, ניתן להפחית את פליטת גזי החממה ולסלול את הדרך לכלכלה דלת פחמן.


שימושים עתידיים מרכזיים במימן במגזר האנרגיה כוללים:
ייצור חשמל: ניתן להשתמש במימן לייצור חשמל עם השפעה סביבתית מינימלית, התומך במעבר למקורות אנרגיה נקיים.

תחבורה: כלי רכב המונעים במימן, כמו מכוניות, אוטובוסים ואפילו משאיות כבדות, יכולים לספק אפשרויות תחבורה ללא פליטות, לשפר את איכות האוויר ולהפחית את טביעת הרגל הפחמנית של המגזר.

תהליכים תעשייתיים: מימן יכול לשמש כחומר מוצא נקי לתעשיות שונות, ולהחליף דלקים מאובנים בתהליכים כמו ייצור פלדה, סינתזת אמוניה וייצור פטרוכימי.


ככל שטכנולוגיות ייצור מימן ממשיכות להתקדם ולהיות חסכוניות יותר, האימוץ שלה במגזרים שונים צפוי לגדול, ולהניע את המעבר לעבר עתיד ירוק ובר קיימא יותר.